Bądź „ECO” to się opłaca

Instalacja fotowoltaiczna to korzyść dla Nas, Naszych rachunków  oraz przede wszystkim Środowiska Naturalnego.

Zadzwoń do Nas! Zajmiemy się Twoją inwestycją od  „A” do „Z”.

1. Audyt, Projekt

2. Instalacja

3. Opieka, Serwis

4. Oszczędności

Darmowa, niezależna energia.

Oferujemy instalacje fotowoltaiczne PV różnej mocy. Dobór mocy odbywa się na podstawie analizy zużycia prądu przez klienta, powierzchni dachu lub życzenia klienta. Do konkretnej mocy instalacji fotowoltaicznej dobieramy odpowiedni falownik. Dzięki naszym rozwiązaniom zaoszczędzisz na  rachunkach, zyskasz pieniądze i niezależność na lata.

Dotacje i finansowanie instalacji fotowoltaicznych

Mój Prąd

W ramach programu „Mój prąd”  możesz otrzymać dotację w wysokości  do 5000 zł. Dofinansowanie jest przyznawane wyłącznie osobom fizycznym wytwarzającym energię elektryczną z instalacji fotowoltaicznej na własne potrzeby.

Czyste Powietrze

Do 37 tys zł dotacji na instalację fotowoltaiczną  uzyskamy w nowej edycji programu „Czyste Powietrze 2.0”. Wchodzi on w życie na przełomie 03/04 2020 r. Wnioski należy  złożyć do właściwych WFOŚiGW.

Odliczenie od podstawy opodatkowania

do kwoty 53 000 PLN możliwości odliczenia zakupu instalacji fotowoltaicznej od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym. 

Preferencyjne Kredyty

Możliwość skorzystania z preferencyjnych kredytów  oferowanych przez  różne banki np. BOŚ Bank, PKO BP itp.  Przeznaczone są one zarówno dla osób prywatnych, jak i dla prowadzących działalność .

Jaka jest stopa zwrotu mikroinstalacji?

Zachęcamy do przeczytania artykułu na temat rzeczywistej stropy zwrotu mikroinstalacji fotowoltaicznej. 

 

FAQ

Jak działają panele fotowoltaiczne?

Panele słoneczne pozyskują energię z światła słonecznego, przemieniając ją w energię elektryczną. Wytworzony w krzemowych modułach fotowoltaicznych prąd stały przepływa przez falownik i zostaje przekształcony w prąd zmienny, czyli taki jaki mamy w gniazdkach.

Jak długo kolektory są w pełni sprawne?

Nasze panele działają przez około 20 lat.

Co wpływa na efektywność paneli słonecznych?

Aby panele słoneczne działały najwydajniej należy zorientować je jak najbardziej na południe.

Ważny jest również kąt nachylenia – najbardziej optymalny to około 30-40°.

Przy ustawianiu paneli należy także unikać miejsc zacienionych, ponieważ w cieniu promienie słoneczne padają znacznie rzadziej na ogniwa fotowoltaiczne.

Jak dobrać moc instalacji?

Dla typowego jednorodzinnego domu można dokonać wstępnego wyboru przy pomocy ilości zużytej energii, bądź wyskości rachunków.

Fotowoltaika, a prawo w Polsce

Według nowelizowanej w 2016 roku ustawie o Odnawialnych Źródłach Energii (OZE) własna produkcji zielonej energii podlega systemowi tzw. opust.

Polegają one na bezgotówkowym rozliczeniu z zakładem energetycznym energii zużytej w budynku i wyprodukowanej z przydomowej mikro-elektrowni fotowoltaicznej. Przez pierwszy rok instalacja fotowoltaiczna produkuje energię elektryczną, która w części od 10-30% jest zużywana na bieżąco przez urządzenia w budynku. Pojawiające się nadwyżki są oddawane do sieci i zliczane przez licznik energii. Po roku właściciel nabywa prawo do odbioru 80% lub 70% wprowadzonej do sieci energii i nie musi kupić jej od zakładu energetycznego. Wielkość otrzymanego opustu zależy od mocy instalacji. Dla 10 kW wynosi ona 1:0,8, a dla 40 kW jest to 1:0,7. Odbierając energię w kolejnym roku pracująca instalacja produkuje energię na rok kolejny.

 

 

Czysta Odnawialna Energia

Instalacja fotowoltaiczna to własna, niezależna, zielona energia. Bądź eco i oszczędzaj na rachunkach za prąd. 

Skontaktuj się